Рада Національного банку України (НБУ) рекомендує Кабінету Міністрів розробити програму щодо здійснення випусків цільових облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), кошти від емісії яких будуть спрямовані на підтримку проектів розвитку і модернізації економіки України, сприяння експорту та імпортозаміщення.

Як повідомляється на сайті центробанку, весь перелік рекомендацій Рада НБУ затвердила за підсумками засідання 30 жовтня 2018 року.

"З метою створення умов для сталого економічного зростання, розробити програму щодо здійснення випусків цільових ОВДП, що враховуватимуть за спеціальним фондом державного бюджету, кошти від емісії яких будуть спрямовані на підтримку проектів розвитку і модернізації економіки України (зокрема, високотехнологічних галузей економіки), сприяння експорту та імпортозаміщення", — йдеться в документі.

Рада НБУ також рекомендував уряду розглянути можливість внесення змін до Закону України "Про державні закупівлі", що сприятиме зменшенню імпортної складової в державних закупівлях шляхом надання переваги товарам українського виробництва.

Як повідомлялося, в лютому-2018 глава Ради НБУ Богдан Данилишин заявив про необхідність створення в Україні Фонду розвитку.

"Доцільно створити своєрідний Фонд розвитку, який би формувався з кількох джерел фінансування (бюджетних, приватних, іноземних, донорських і т.п.), був направлений на пріоритетне освоєння сучасних виробничих технологій і перебував під наглядом спостережної ради за участю почесних як українських, так і іноземних учасників", — написав він на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

За його словами, впровадження такого Фонду вимагає чіткого визначення перспективних технологій, а також механізмів nf інструментів їхньої підтримки: податкових, бюджетно-фінансових, кредитних, валютних та інших.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Из-за бедности в Киеве пенсионер убил жену и вонзил нож себе в живот

​На убийство жены и самоубийство киевского пенсионера толкнули бедность и одиночество. …